Přehled článků

Obra%cc%81zek1

Máte problémy s močením? “Současná léčba Vám s nimi může pomoci. “

10.11.2020

Jsou obtěžující a otravují život, přesto nad nimi nemálo lidí mávne rukou a návštěvu specializovaného pracoviště oddaluje, co to jen jde.

Zobrazit celý článek
Helpstay com ln2j1t5zgyo unsplash

Paradoxní ischurie neboli únik moči z přetékání

3.11.2020

Inkontinence, neboli únik moči, je jedním z problémů, o kterých nemocní nemluví rádi.

Zobrazit celý článek
Kyle glenn vyci1w0yzhq unsplash

Co jste možná nevěděli o moči a močení

30.9.2020

Věděli jste, že zadržování moči může vést až k selhání vašich ledvin?¹ A co o vašem zdraví prozradí odstín vaší moči?

Zobrazit celý článek
Manu schwendener zfey4dp4h6c unsplash

Doporučený pitný režim pro zdravé ledviny

30.9.2020

O pitném režimu se toho napsalo už mnoho. Existuje spoustu tipů, ale také mýtů, které mohou informace zkreslovat. Pojďme se tedy podívat na to, kde je pravda.

Zobrazit celý článek
Gaelle marcel awidiboro08 unsplash

Únik moči u teenagerů

17.9.2020

Únik moči, neboli inkontinence, se může zdát jako problém, který trápí hlavně ženy v pozdějších letech. Není to tak úplně pravda. Nezáleží totiž nejen na věku, ale ani na pohlaví. U žen je jen vyšší pravděpodobnost výskytu těchto zdravotních komplikací. Je dobré věnovat pozornost také lidem v mladším věku. S pomočováním se potýká až 6 % dospívajících 1.

Zobrazit celý článek
Jonah pettrich v dfcnnb9ou unsplash

3 tipy na mobilní aplikace pro vaše zdraví

26.8.2020

​Nemilý příchod COVID-19 je pro celou společnost velmi složitý. Ze dne na den jsme se museli přizpůsobit novým podmínkám, a nejednomu z nás se obrátil život tak trochu naruby. Jedna z novinek, která se prolíná do všech odvětví je postupná digitalizace služeb. A ta se začíná projevovat i v rámci lidského zdraví. Co všechno, bez ohledu na koronavirus, lze tedy využívat elektronicky?

Zobrazit celý článek
Nordwood themes q8u1ygbarqk unsplash

Časté močení a první návštěva u lékaře

17.8.2020

Trápí vás časté močení? Chodíte na toaletu více než je zdrávo? Příčiny vašeho problému mohou být nejrůznější, proto doporučujeme navštívit lékaře, který jako jediný dokáže správně diagnostikovat váš problém. Nespoléhejte se na zaručené rady a diagnózy na internetových diskuzích, ani nesázejte na samoléčbu bez doporučení lékaře. Vyšetření se opravdu nemusíte bát.

Zobrazit celý článek
Austris augusts 52p1k0d0eum unsplash

Inkontinence při sportu

14.7.2020

Inkontinence, neboli nechtěný únik moči, má několik příčin a rozlišuje se více typů. Jedním z nich je i stresová inkontinence, která bývá nejčastějším případem úniku moči nejen při sportu, ale i v dalších situacích, jako je zakašlání, smích, zvedání těžkých předmětů a podobně.

Zobrazit celý článek
23

UROsoft – aplikace pro pacienty s problémy s močením

11.6.2020

Trápí Vás časté močení? Musíte chodit na toaletu i v noci? A slyšeli jste už o UROsoftu? Jedná se o webový portál a aplikaci, která propojuje lékaře s pacienty se symptomy dolních cest močových. A nejen to – v aplikaci naleznete také celou řadu diagnostických pomůcek. Díky nim můžete Vy i Váš lékař pravidelně sledovat Váš zdravotní stav a lépe stanovit diagnózu.

Zobrazit celý článek
Za%cc%81ne%cc%8ct+moc%cc%8covy%cc%81ch+cest+%281%29

Jak vyplnit mikční deník? Zkuste to s UROsoftem

8.6.2020

Vyplňujete si pravidelně mikční deník? Ať už s jeho vedením máte zkušenosti, nebo s tím teprve začínáte, můžete vyzkoušet elektronickou verzi mikčního deníku – aplikaci UROsoft.

Zobrazit celý článek

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft