Chcete být zdraví? Naučte se mít rádi sami sebe a myslete pozitivně!

Spokojenost, štěstí, duševní pohoda, láska… to všechno dokáže s lidským zdravím dělat divy. Samozřejmě jsou nemoci, které bez odborné lékařské pomoci nevyléčíte, a OAB patří mezi jednu z nich. Vaše spokojená mysl však může být skvělým pomocníkem k zlepšení a zmírnění příznaků. Jak však takové spokojené mysli dosáhnout?

Jak se mít ráda?

Problémem nepřijmutí vlastního těla a sebe samé nejvíce trpí ženy. Ty jsou ve většině případů velmi sebekritické. Nízké sebevědomí, negativní myšlenky… to všechno se pak odráží i na fyzickém zdraví. Přitom pozitivní myšlení a také pozitivní autosugesce je základ zdravého ducha i těla A věřte, že optimistům se na tomto světě žije mnohem lépe a spokojeněji. Pojďme si ukázat několik jednoduchých cvičení, které vaší mysl dovedou nasměrovat tím správným a pozitivním směrem.

Pět cvičení pozitivního myšlení:

1. Naučte se mluvit pozitivně. Mozek nerozumí negaci. Jestliže řeknete: Nechci se už stresovat, mozek si podrží pouze slovo stres. Je tedy třeba spíše říkat: Chci být klidnější. Obecně je třeba dávat si pozor na to, co říkáme sobě i druhým, a vyhýbat se negativním formulacím.

2. Stanovte si ráno své pozitivní cíle. Tedy nikoli seznam nějakých padesáti úkolů, které nemůžete splnit, ale několik závazků, které lze dodržet. Večer před spaním si zopakujte tři pozitivní momenty dne a znovu je v duchu prožijte, abyste si zafixovali pozitivní pocity, které je doprovázely.

3. Objevujte své okolí. Je způsob, jak navodit dobrou náladu, když se nad hlavou kupí mraky. Objevujte to, čeho si obvykle nevšímáte. Například při procházení  parkem vůni, barvy a důležité se usmívat na lidi.

4. Usmívejte se na sebe i na ostatní od rána.. Úsměv zůstane na tváři po celý den.

5. Naučte se vůči sobě shovívavosti. V situaci, které se obáváte, projevte vůči sobě shovívavost jako k dítěti. Buďte empatičtí, ušlechtilí a autentičtí. Podívat se shovívavě na sebe, na druhé i na svět vás může změnit.

Dobrá nálada a optimistický pohled na svět = půl zdraví

Optimistické myšlení je skvělým pomocníkem i v případě vašeho zdraví. To, jak se ke své diagnóze postavíte hned na začátku je velmi důležité. Nevzdávejte se, nepropadejte depresím a nepřehrávejte si ty nejhorší scénáře. Nijak si tím nepomůžete, právě naopak, váš stav se může ještě zhoršovat. Možná nás budete považovat za blázny, ale pozitivní myšlení i v těch nejhorších případech může dělat divy. Stačí svým pozitivním myšlenkám opravdu věřit. Myslete na to, že se uzdravíte, že se váš stav zlepšuje, že to dokážete. Jednak se budete cítit psychicky mnohem lépe a usnadníte práci také lékařům, je totiž velmi těžké léčit pacienta, který je přesvědčen, že se vyléčit nemůže.


Ať už vás trápí jakékoliv zdravotní potíže, nezapomeňte se svěřit svému lékaři, který vám jako jediný dokáže podat opravdu odbornou pomoc.
Seznam urologických specialistů najdete také na našich stránkách.


Zdroj:
Tyden.cz

Musimcasto.cz+ +sebelaska

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft