Zánět močového měchýře může způsobit špatná hygiena po sexu i nevěra!

Infekce dolních močových cest, respektive zánět močového měchýře patří u žen mezi velmi časté onemocnění. Už v předchozích článcích jsme se tímto tématem zaobírali, proto se nezapomeňte podívat na článek Zánět močového měchýře – léčba a prevence, a také na Zánět močového měchýře – příznaky a příčiny. Tentokrát se však chceme na příčiny podívat z druhé strany, a to v rámci partnerského sexuálního života.

 

Zánět močového měchýře po dlouhodobé abstinenci

Dámy, které nějaký čas zcela abstinovaly od pohlavního styku a poté si našly přítele, se kterým začaly vést aktivní sexuální život se mohou setkat s nečekaným zánětem močového měchýře. Stejně tak to platí i u žen, které výrazně zvýšily počet či intenzitu pohlavních styků. V těchto případech si je totiž nutné uvědomit, že vaše močová trubice s sebou nese nejrůznější bakterie, které se díky bezprostřední blízkosti mohou dostat z vagíny právě do trubice. Během intenzivního sexu může dojít také k poranění močové trubice, jelikož stěna dělící trubici od vaginy je velmi tenká. 

Opakované záněty močového měchýře, ale vy stále neznáte příčinu? A není vám váš partner nevěrný?

Dodržujete pitný režim, hygienu, udržujete se v teple, jednoduše děláte vše pro to, aby se vám zánět močového měchýře vyhýbal, ale přesto se jej nelze zbavit? Ačkoliv nechceme malovat čerta na zeď, není vám náhodou váš partner nevěrný? I nevěra totiž může být jednou z příčin. Nevěrný partner totiž přenáší bakterie z jiné ženy na vás. Stejně tak je rizikové i střídání partnerů z vaší strany a jednorázové noci plné vášně, kdy si nejste 100% jista partnerovým zdravím.

Nezapomínejte po každém sexu dodržovat hygienická pravidla!

Původcem zánětu močového měchýře může být bakterie E. coli, která se ze střev dostává do konečníku a odtud se při neopatrném pohlavním styku může dostat až k močové trubici. Proto dbejte na hygienu během sexu, lubrikujte, ať nedochází k zbytečnému poranění a nezapomínejte ani na hygienická pravidla po samotném aktu. Zajděte si tedy co nejdříve po sexu na toaletu.

 

Trápí vás opakovaný zánět močového měchýře?
Navštivte svého lékaře.
A pokud ještě žádného nemáte, vyberte si z tohoto seznamu!

 

Zdroj:
Prozeny.cz
Prozeny.cz

Shutterstock 507740851

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft