Celebrity, které moc dobře ví, co je to inkontinence

Inkontinence je velmi nepříjemný problém, který dokáže potrápit i psychiku. U žen se často potýkáme se stresovou inkontinencí, problémy mívají i ženy v klimakteriu, v takovém případě je to inkontinence během menopauzy. Potíže s únikem moči mají i ženy v těhotenství a po porodu. A pokud nějakým způsobem inkontinenci rozdělujeme, je vhodné, aby se zmínila urgentní inkontinence a smíšená inkontinence, která je kombinací stresové a urgentní.  Ať už se u vás jedná o kterýkoliv typ, nezapomeňte navštívit lékaře a svůj problém s ním řešit. To, že svoji nemoc budete skrývat před okolním světem vás zcela určitě nevyléčí. A pokud nemáte odvahu, možná vám pomůže zjištění, že v tom nejste sami. Inkontinence i problémy močového měchýře trápí mnoho známých osobností, které se o svém handicapu nebáli promluvit.

Už dříve jsme napsali článek, o celebritách, které trápí močový měchýř. A jeden článek jsme věnovali i známé popové zpěvačce Katy Perry, kterou trápily problémy s inkontinencí během studií. Dnes se tedy podíváme na další jména z řad slavných osobností.

 

Hvězda Titanicu otevřeně promluvila o stresové inkontinenci

Známá oscarová herečka Kate Winslet, která zazářila ve filmu Titanic či Předčítač otevřeně promluvila v britském pořadu The Graham Norton Show o stresové inkontinenci, která ji trápí po porodu třech dětí. Kate se přiznala, že se díky nechtěnému úniku moči nemůže věnovat nejrůznějším aktivitám, jako je například skákání na trampolíně. Ale problém jí dělá i obyčejné kýchání.

 

Stresovou inkontinencí po porodu si prošla i Helen Bonham Carter

Helen Bonham Carter je britská herečka, která sice žádného Oscara nezískala, za to byla několikrát nominována. Její herecké výkony jste mohli obdivovat například ve filmu Pokoj s vyhlídkou, Křídla vášně, Harry Potter a v mnohých dalších. Helena si stejně jako Kate Winslet prošla stresovou inkontinencí, kterou zapříčinil porod dvou dětí, a především příliš rychlý návrat k hektickému natáčení. Sama Helen přiznala, že měla po porodu více odpočívat a věnovat se svému tělu, jelikož problémy se stresovou inkontinencí se projevili už na během natáčení filmu Harry Potter. V každé filmové scéně při které měla křičet musela použít inkontinenční pomůcky, protože pokaždé docházelo k nechtěnému úniku moči.Týká se stresová inkontinence po porodu i vás? Neváhejte se obrátit na svého lékaře.
A pokud ještě žádného nemáte, vyberte si z našeho seznamu lékařů, který jsme rozdělili přehledně podle krajů.

Kate winslet face

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft