Problémy s močením mají nejrůznější příčiny, které vám nejlépe ze všech dokáže diagnostikovat lékař. Proto se vždy obracejte především na něj, jedině tak se vám totiž dostane správné léčby a péče. Z vaší strany však může docházet k preventivní a podpůrné léčbě, kterou však berte opravdu jenom jako doplňkovou. Pokud ještě lékaře nemáte, podívejte se na náš seznam vybraných specialistů, který jsme rozdělili podle krajů. V tomto článku se zaměříme na nejčastější problémy s močením, které doplníme o rozcestníky na konkrétní tématické články, v kterých najdete všechny potřebné informace o daném problému.
OAB, respektive hyperaktivní močový měchýř je nepříjemné onemocnění dolních močových čest. Mezi nejčastější příznaky patří silné až neodkladné nutkání na močení, močení během noci, a také případné úniky moči.
Nenašli jste to, co jste o hyperaktivním močovém měchýři hledali?
Podívejte se na seznam všech našich článků, které se OAB týkají.
Stresová inkontinence vzniká kvůli zvýšenému nitrobřišnímu tlaku, který vzniká například při kašlání, smíchu, kýchání, fyzické aktivitě i cvičení. Potýkají se s ním většinou ženy a jedná se o určitý druh inkontinence, jelikož dochází k nechtěným únikům moči. Ačkoliv tomu název napovídá, nemají tyto problémy s močením nic společného s psychickým stresem. Patofyziologickým podkladem je z většiny případů patrná morfologická změna, která se projevuje právě hypermobilitou močové trubice, či deficitem vnitřního svěrače močové trubice. Stresová inkontinence bývá velmi často zaměňována s hyperaktivním močovým měchýřem.
Zánět močového měchýře trápí miliony žen po celém světě. Tyto problémy s močením se dotýkají i mužů, ne ovšem v tak velké míře. Pokud pociťujete při močení nepříjemné pálení a řezání, jedná se pravděpodobně o zánět močového měchýře.
Další zajímavé články hledejte přímo na našem webu v sekci Články, kam každý měsíc pravidelně přispíváme zajímavými tématy ohledně problémů s močením.