4 tipy, jak se v létě vyhnout zánětu močového měchýře

Zánět močového měchýře si roční období nevybírá, ovšem je prokázáno, že během letních měsíců je jeho výskyt mnohem větší. A jak je již známo, zánět močových cest se nevyhýbá ani mužům, ovšem u žen je výskyt několikanásobně větší. Co se týče pánů, infekce je častější u pacientů staršího věku, které trápí onemocnění prostaty.

 

Tip #1: Nenoste mokré plavky příliš dlouho!

Bakterie si libují ve vlhkém prostředí, proto se během léta vyvarujte nošení mokrých plavek. A pokud víte, že již do vody nepůjdete, dejte si sprchu a poté se převlečte do suchého a čistého spodního prádla.

 

Tip #2: Dodržujte pitný režim!

Zlaté pravidlo, kterého by se měl držet každý, platí v létě dvojnásob. Dodržování pitného režimu je důležité nejen kvůli problémům s infekcí, ale celkově pro správnou funkci našeho organismu. Proto nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin, nejlépe čisté vody, kterou v létě můžete doplnit například o plátky citronu, či limetky, protože vitamin C zvyšuje kyselost moče a tím zabraňuje dalšímu vzniku bakterií.

 

Tip #3: Pozor na letní večery… i ty umí být chladné!

I během letních večerů se umí pěkně ochladit, proto se snažte udržovat v teple, především v bederní oblasti, která chrání ledviny. Stejně tak si dejte pozor na sezení na studené zemi, prochladnutí je totiž velmi častým původcem zánětu močových cest.

 

Tip #4: Letní lásky a romance na jednu noc? Buďte opatrní!

Prázdninové lásky a romance na jednu noc k létu tak nějak prostě patří. Vždy však myslete na správnou hygienu a celkovou obezřetnost při intimním styku s novým a neznámým partnerem. Používejte ochranu v podobě prezervativu, po sexu si také nezapomeňte dojít na toaletu. O příčinách zánětu močového měchýře v rámci sexuálního života si můžete přečíst v článku o správné hygieně během i po sexu.

 

 

Zdroj:
Novinky.cz
Musimcasto.cz

Pexels photo

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft