Venušiny kuličky na posílení pánevního dna

Venušiny kuličky nejspíše znáte jako erotickou pomůcku, málokdo však ví, že se kuličky dají velmi vhodně použít také jako zdravotní pomůcka při problémech s močením. Využívají je ženy před porodem, po porodu, ale také ženy trpící inkontinencí z jiných důvodů. Venušiny kuličky se doporučují jak při prevenci tak při samotném léčení problému.

Pro kuličky, jakožto zdravotní pomůcku se používá název vaginální kuličky, jelikož při původním názvu mohou pacientky pociťovat určitý nepříjemný stud. Ten je však zcela zbytečný. Jistě vás však potěší, že vaginální kuličky seženete také v lékárnách, proto se nemusíte obávat návštěvy sex shopu.

Jak fungují Venušiny kuličky?

Jedná se o dvě duté kuličky, které jsou nejčastěji vyrobeny z plastu nebo silikonu a mohou být různého průměru, nejčastěji však 2,5 cm až 3,5 cm. Tyto dvě tělesa jsou spojeny kratším tkaným či silikonovým spojovacím provázkem. Uvnitř těchto kuliček jsou pak dvě menší a těžší kovové kuličky, které se rozhoupají při každém pohybu tak s vnějším obalem vytváří příjemné vibrace, díky kterým jsou vlastně Venušiny kuličky oblíbenou erotickou pomůcku.

Jak pomáhají Venušiny kuličky posilovat pánevní dno?

Výše jsme vysvětlili princip fungování, jistě si však teď pokládáte otázku, jak mohou být kuličky zdraví prospěšné. Jak tedy vaginální kuličky posilují pánevní dno? Velmi jednoduše. Ve chvíli, kdy si žena zavede kuličky do pochvy, snaží se je v ní podvědomě udržet, čímž velmi účinně a přirozeně posiluje svaly pánevního dna, které mohou být díky nejrůznějším faktorům oslabené (porod, sedavé zaměstnání atd.). Zároveň jsou díky vibracím tyto svaly prokrvovány.

Jak vybrat Venušiny kuličky?

Prvním kritériem, které může být rozhodovací, je materiál. Doporučujeme volit silikonové vaginální kuličky. Ty lze velmi snadno udržovat z hygienického hlediska - stačí ošetřit antibakteriálním gelem či mýdlem. Silikon je zdravotně nezávadný, jedná se totiž o lékařský materiál, díky kterému můžete předejít nepříjemným alergickým projevům.

Dalším kritériem je váha Vaginálních kuliček. Pokud jsou vaše svaly velmi ochablé, doporučujeme zvolit nejlehčí váhu. Ta se pohybuje okolo 20 g. Postupným tréninkem a posilováním pak můžete přecházet na těžší váhu kuliček.

Pokud tedy máte zájem, rozhodně Venušiny kuličky vyzkoušejte, pravidelným tréninkem bude posilovat pánevní dno a věřte, že trénink pro vás bude opravdu příjemný.


Zdroj:
Kalisek.cz
Zena.cz

Woman bed female attractive

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft