Sedací koupele na problémy s močením

Léčivým bylinám a rostlinám se na našem webu věnujeme velmi rádi, už dříve jsme psali článek s názvem Bylinky na hyperaktivní močový měchýř, věnovali jsme se také rostlině, která se jmenuje Lichořeřišnice a nevynechali jsme ani zázračné brusinky

Tentokrát se opět zaměříme na léčbu problémů s močením, jelikož se jedná o velmi častý problém, který umí být silně nepříjemný a bolestivý. Pojďme se tedy podívat na druhy sedacích koupelí, které vám při zánětu močových cest mohou ulevit a pomoci.

Jak připravit sedací koupel

Ještě než se pustíme do konkrétních receptů, musíme zmínit, jak se vůbec taková sedací koupel připravuje. Klasická bylinková sedací koupel se připravuje velmi jednoduše, směs vybraných sušených bylinek přelijete cca 1 litrem vařící se vody a necháte přibližně 30 vyluhovat. Poté směs přecedíte a přidáte do připravené koupele. V případě sedací koupele jsou nejvhodnější sedací vany, které má však v dnešní době málo kdo. Použít tedy můžete například dětskou vaničku, lavor, ale poslouží také klasická vana. Nejdůležitější je, aby ve vodě byly všechny důležité partie. V případě, kdy chceme léčit močové cesty je nutné mít ponořenou horní polovinu stehen, celou oblast genitálií až po pupeční oblast. Pokud chceme léčit i ledviny, je nutné ponořit i jejich oblast.

Ideální doba koupele je přibližně 20 minut, dokud je výluh ještě teplý. Teplé sedací koupele jsou tedy vhodné při zánětu a nachlazení močových cest a ledvin. Pakliže jsme se již s problémem vypořádali a chceme tyto orgány posilnit, doporučujeme sedací koupele studené, a to maximálně 20 vteřin.

Recepty na sedací koupele 


Sedací koupele z jedlé soli

Stará babská rada říká, že na problémy s močením a ochablý močový měchýř je skvělá sedací koupel z jedlé soli. Do připravené vodní lázně přidáme hrst soli a necháme působit 20 minut. 

Na zánět močového měchýře zvolíme sedací koupel, během které budeme postupně zvyšovat teplotu vody. Připravíme si tedy vodní lázeň o teplotě cca 35°C, přidáme dvě hrsti mořské soli, posadíme se a postupně přidáváme teplou vodu tak, abychom dosáhli teploty 45 °C. V lázni vydržíme přibližně 5 minut, osušíme se, oblečeme do suchého a přemístíme do postele, kde v teple relaxujeme.

Sedací koupele z kokošky pastuší tobolky, přesličkou a řebříčkem

Ryze bylinková sedací koupel, která má blahodárné účinky na ochablý močový měchýř. Buďto můžeme použít směs bylinek, nebo zkusit výluh z jednotlivých druhů těchto bylin: kokoška pastuší tobolka, řebříček obecný a přeslička rolní. Doporučené množství bylinek je 100 g na jeden výluh. Bylinky namočíme přibližně na 12 hodin do 5 l studené vody. Po 12 hodinách přecedíme a vlijeme do vodní lázně, ve které budeme sedací koupel provádět. Vydržíme 20 minut, lehce se osušíme, ale není to podmínkou (mnohem lepší je se neutírat). Zabalíme se do suchého a v teple odpočíváme.

Sedací koupele s protizánětlivými účinky z osvědčených rostlin

Za osvědčené rostliny a byliny při léčení problémů s močením je lichořeřišnice a brusinka. Doporučujeme tedy využít výluh právě z těchto druhů.

Nemáte po ruce žádné bylinky? Nevadí, na internetu, v lékárnách i specializovaných prodejnách se dají koupit nejrůznější bylinné směsi, díky kterým si připravíte sedací koupel velmi jednoduše a pohodlně.Zdroj:
Dama.cz
Nasebylinky.estranky.cz
Ostrava-online.cz

Bylinky na problemy s mocenim

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft