Inkontinence při pohlavním styku

Inkontinence je problém, který trápí mnoho žen i můžu po celém světě, a její příčiny mohou být různorodé. Většina žen, které se potýkají s únikem moči během pohlavního styku, případně po něm, trápí inkontinence i během běžného dne. Proto je důležité objevit hlavní příčinu úniku moči, a tu následně řešit. 

Stresová inkontinence

Název tomu sice napovídá, ale v tomto případě se nejedná o pomočování způsobené psychickými problémy. Slovo stres zde zastupuje tlak na močový měchýř. Nejčastěji je tedy stresová inkontinence způsobena zvýšenými nitrobřišními tlaky, které mohou vzniknout při kýchání, kašli, smíchu, skákání, zvedání těžkých předmětů apod. Ženy, trpící těmito problémy se potýkají s ochablým pánevním dnem, respektive svalstvem, které má za úkol držet močový měchýř a korigovat uvolňování moči. Inkontinence se tedy v tomto případě může objevovat i během pohlavního styku, nejčastěji při vyvrcholení. Pokud máte podezření, že se i ve vašem případě jedná o stresovou inkontinenci, vyzkoušejte náš interaktivní test. Rozhodující slovo by však vždy a za všech okolností měl mít váš ošetřující lékař, případně pokud ještě žádného nemáte, silně doporučujeme jej navštívit. Vybrat si můžete například z našeho seznamu, který je přehledně rozdělen podle krajů. Mapu lékařů najdete zde. 

Ochablé svalstvo pánevního dna

Další z velmi častých příčin inkontinence během pohlavního styku je ochablé svalstvo pánevního dna, které obepíná anální otvor, ústí močové trubice a také především poševní vchod. Ochablým svalstvem pánevního dna trpí např. ženy během těhotenství i po porodu, také pacienti s hyperaktivním močovým měchýřem, sedavým zaměstnáním nebo i ženy v menopauze. Dále do skupiny postižených spadají také ženy, jimž byla odebrána děloha a pacienti se stresovou inkontinencí (viz odstavec výše). Všechny tyto skupiny pacientů se pak mohou velmi často potýkat také s intimním problémem v podobě inkontinence při pohlavním styku, případně i po něm. 

Jak řešit inkontinenci, která narušuje pohlavní styk?

Důležité je odhodit stud a se svým problémem se svěřit lékaři, jedině on dokáže správně diagnostikovat původní příčinu a začít s vhodnou léčbou. Proto se mu o svých problémech s intimním životem nebojte svěřit. Pokud se vás tedy ještě lékař na průběh vašeho sexuálního života neptal, rozhodně se mu o tom zmiňte. Jako doplňkovou samoléčbu pak můžete zvolit např. Kegelovy cviky, díky kterým dochází k postupnému posilování pánevního dna. 


Zdroj:
Musimcasto.cz
Trendyzdravi.cz

Couple love bedroom kissing

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj