Co je to urinoterapie aneb léčba vlastní močí

Přesto se však najde spoustu zastánců urinoterapie, kteří ji pravidelně využívají a nemohou si příznivé účinky vynachválit. Otázkou však je, zdali se jedná pouze o vyvolaný placebo efekt, nebo za úlevu může opravdu aplikace nebo konzumace vlastní moči.

Co je to urina?

Pokud se začnete zajímat o urinoterapii, velmi často se setkáte s pojmem urina. Co to tedy vlastně znamená? Jedna se jednoduše o moč, tedy kapalný biologický odpad, který vylučují ledviny. A jak již bylo zmíněno, urinoterapie je založena právě na aplikaci a konzumaci vlastní uriny, tedy moči.

Urinoterapie jako celostní medicína 

Zastánci urinoterapie ji využívají pro prevenci i pro řešení konkrétnějších problémů. Velmi často však mluví o tzv. celostní medicíně, která by měla léčit komplexně celý organizmus. Celostní medicína se tedy nezaměřuje na konkrétní nemoci a orgány. Co se týče způsobu užití, setkáváme se s případ, kdy se moč preventivně kape pod jazyk, postižené místo se s ní potírá, případně se používají obklady s urinou. Lze se setkat také s klistýrem vlastní močí a v krajním případě konzumací, kdy se moč pije. 

Zastánci urinoterapie hovoří o pozitivním vlivu při nádorových onemocnění, urinoterapie dle jejich tvrzení má určité protirakovinové účinky. Dále se využívá při problémech s dýchacími cestami, astma, bolavými klouby, migrénami, kožními problémy jako je ekzém nebo akné, neštovicemi, cukrovkou, alergiemi atd. Urinoterapie někteří zastánci využívají také pro kosmetické účinky (blahodárný vliv na pleť). 

Dokáže urinoterapie opravdu léčit?

Jak již bylo zmíněno, urinoterapie spadá do oblast alternativní léčby a moderní medicína nijak vědecky neprokázala pozitivní účinky. Proto rozhodně nedoporučujeme spoléhat se na urinoterapii jako jedinou formu léčby. Pokud vás trápí jakýkoliv zdravotní problém, konzultujte ho se svým lékařem, který vám dokáže nejlépe poradit co dál, případně vás pošle k jinému specialistovi.


Zdroj:
Wikipedia.org
Terapie.zdrave.cz
Celostnimedicina.cz
Designed by Freepik

Osbeih0

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft