Jak chránit močový měchýř a ledviny během podzimu?

Co tedy udělat pro své zdraví, abyste se co nejlépe ochránili před nepříjemnými záněty močového měchýře, močových cest a ledvin? V chladnějších měsících rozhodně nepodceňujte teplé oblečení. Ačkoliv mohou být trendy různé, zdraví je přednější. Vyhněte se krátkým bundičkám, které tak tak zakrývají bederní oblast. Raději sáhněte po delším teplém kabátu. Nezapomínejte ani vrstvit, takové tenké tílko, či tzv. košilka skvěle pomohou a udrží bedra v teple. Nezapomínejte mít v teple i nohy, odhalené kotníky jsou totiž skvělou cestou, jak velmi rychle prochladnout. Rozhodně se vyhněte vysedávání na zemi a studeném povrchu, to si můžeme dovolit pouze v létě, v chladnějších měsících zbytečně riskujete!

Pomoct může i dlouhodobá prevence

Své tělo můžete chránit i z hlediska dlouhodobé prevence. Na močový měchýř mohou pomoci nejrůznější bylinky. Velmi osvědčenou je řeřicha, tedy lichořeřišnice, kterou lze užívat čerstvou, v podobě kapek, tinktury atd. Kromě tohoto rostlinného antibiotika se osvědčily také brusinky. Obě výše zmiňované možnosti lze využít i v akutních případech, respektive již při probíhajícím nebo začínajícím zánětu – zeptejte se svého lékaře nebo v lékárně.

Pitný režim se netýká jen horkých dnů

Správný pitný režim nezapomeňte dodržovat i mimo letních horkých dnů. Dostatečný příjem tekutin je velmi důležitý pro celkové zdraví člověka, pro ledviny a močový měchýř dvakrát tolik. Doporučené množství pro dospělého člověka je 1,5 litru tekutin v podobě pití a 800–900 ml v rámci potravin. Více o pitném režimu si pak můžete přečíst v našem minulém článku, který najdete ZDE.

Trápí vás časté záněty močových cest a ledvin? Svěřte se co nejdříve svému lékaři! A pokud ještě žádného nemáte, vyberte si z našeho seznamu specialistů – urologů, který jsme roztřídili podle krajů.

VYBRAT LÉKAŘE


Zdroj:
musimcasto.cz

Pexels photo 355302

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft