Svědění v oblasti intimních partií může způsobovat špatná intimní hygiena

Přehnaná hygiena vašemu tělu neprospívá stejně tak, jako hygiena nedostatečná. Proto je ideální zvolit zlatou střední cestu a především myslet na několik hlavních zásad. Pokud vás tedy trápí pálení, svědění, mykózy a podobné problémy, zkuste číst dál, možná tak zjistíte, co děláte špatně.

Zdravé intimní partie, respektive oblast genitálií, mají na rozdíl od zbytku těla odlišné pH., které funguje jako taková ochranná vrstva. Jedná se o přirozeně kyselé pH, které se u zdravé ženy pohybuje v hodnotách od 3,8 po 4,5, zatímco ideální hodnota lidské pokožky je 5,5. Přirozené pH je pro oblast genitálií velmi důležité, chrání totiž před infekcemi i škodlivými bakteriemi. Stejně tak je důležité pro zdravou mikroflóru, kterou však může žena velmi snadno narušit. A jak? Možností je hned několik. Velmi často se poševní mikroflóra nepříznivě mění při užívání určitých druhů léčiv, na vině mohou být také pilulky proti otěhotnění. V případě, že žena žádné léky neužívá, může se na špatné mikroflóře podepsat nevhodné spodní prádlo ze syntetických materiálů, které nejsou tak prodyšné, jako klasická bavlna. A v neposlední řadě je na vině špatně zvolená intimní hygiena.

Trápí vás svědění? Možná za to může váš sprchový gel!

Sprchujete se několikrát denně? Pokud ano, stačí použít intimní mýdlo pouze jednou, poté oplachujte zevní oblast genitální pouze vlažnou vodou. Rozhodně se nesnažte umývat vnitřní prostředí pochvy, tím byste si jedině uškodily. Pokud vás trápí problémy se svěděním apod., vyhýbejte se parfemovaným mýdlům a sprchovým gelům. Ty sice hezky voní, ale pro vaši poševní mikroflóru mohou být škodlivé.

Proto se při výběru zaměřte spíše na produkty, které jsou určené výhradně pro intimní oblasti, vyhnete se tak voňavým zásaditým produktům a především problémům, které s nimi mohou být spojeny.


Zdroj:
http://www.kafe.cz/10-nejcastejsich-chyb-pri-intimni-hygiene-a-jak-jim-predchazet-34103.aspx
http://zena-in.cz/clanek/zasady-intimni-hygieny
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/446388-zeny-podcenuji-intimni-hygienu-trapi-je-potom-infekce-a-mykozy.html

Water shower bathroom theme water 78931

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft