Co je to polakisurie?

Výběr možných příčin polakisurie

O vašem zdravotním stavu a konkrétním původu problému s častým močením vám nejlépe poradí váš praktický lékař, v nejlepším případě pak přímo urolog, který se specializuje přímo na řešení problémy tohoto typu. V našem článku tedy najdete několik možných příčin, ovšem je důležité zmínit, že jednotlivé zdravotní problémy každého pacienta se mohou výrazně lišit. Proto konečné slovo a diagnózu nechte na odborníkovi.

Zánět močového měchýře

Pokud vás trápí časté močení malých dávek moči spojené s nepříjemným řezáním a pálením během a na konci močení, může se jednat o zánět močového měchýře. O tomto problému jsme se více rozepsali v článku Zánět močového měchýře: příčiny a příznaky, o léčbě si pak můžete přečíst v článku Zánět močového měchýře: léčba a prevence.

Zánět ledvin

Dalším původcem polakisurie mohou být také problémy s ledvinami. I tomuto tématu jsme se už věnovali, a to konkrétně v tomto článku.

Cukrovka

Pokud se kromě častého močení potýkáte s nesnesitelnou žízní, ztrácíte na hmotnosti i přes běžnou chuť k jídlu, trápí vás únava, malátnost a další příznaky jako třeba páchnoucí dech po acetonu, může se jednat o diabetes mellitus, neboli cukrovku.

Zvětšená prostata

Pánové se mohou s častým močením potýkat v důsledku zvětšené prostaty. V tomto případě navštivte informační portál mojeprostata.cz, který se věnuje výhradně problémům spojených s prostatou. Na stránkách navíc najdete jednoduchý test, který vám pomůže s lepší identifikací vašeho stavu. Rychlý interaktivní test můžete vyzkoušet zde.

Existují další příčiny polakisurie, jako je litiáza (,,kameny“) nebo emoční labilita. Mohou být i mnohem závažnějšího charakteru, jako je například rakovina močového měchýře. Proto prosím své problémy konzultujte s lékařem, díky kterému budete lépe vědět, na čem doopravdy jste.

Pokud ještě žádného lékaře nemáte, podívejte se na naši mapu, kde jsme rozdělili jednotlivé lékaře podle krajů.

CHCI SE PODÍVAT NA MAPU LÉKAŘŮ


Zdroj:
Vitalion.cz
Uzdravim.cz

Polakisurie

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft