Hlídejte své zdraví i během svátků!

Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité si ho pečlivě hlídat. A to i během období zimních svátků, kdy na své zdraví umíme dost často zapomínat. Portál musimcasto.cz se věnuje především problematice okolo močového měchýře, ledvin apod., proto si pojďme říct několik základních opatření, na které byste v tomto ohledu neměli zapomínat.

Pozor na alkohol!

Především Silvestr doslova vybízí k neřízenému požívání alkoholu…, pokud však trpíte hyperaktivním močovým měchýřem, myslete na to, že alkohol je vysoce močopudný. Proto při požívání většího množství dochází k častému močení. Alkohol však celkově dráždí močový měchýř, proto je nevhodnější cestou alkohol zcela vynechat. Pokud si však nějakou tu sklenku alkoholu nechcete odpustit, doporučujeme během jeho požívání doplňovat tekutiny čistou vodou.

Během zimních měsíců zapomínáme dodržovat pitný režim

Během léta doplňujeme tekutiny tak nějak víc. Sluníčko, vysoké teploty, venkovní aktivity i příjemné posezení na letních zahrádkách nás samovolně nutí požívat více tekutin. V zimě tomu však bývá přesně naopak, což je zásadní chyba. Pitný režim bychom měli dodržovat pořád stejně, proto nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin i během zimních měsíců! A nezapomeňte, že se počítá i polévka (nesmí být krémová), ta vás ještě navíc i zahřeje.

Nevyzpytatelné počasí směřuje k častému nachlazení i k zánětům

Přechody mezi jednotlivými ročními obdobími jsou dost často nevyzpytatelné, stejně tak jako počasí samotné. Jeden den svítí sluníčko a stačí lehký kabát, den poté je třeba vytáhnout teplou zimní bundu. A to je právě hlavní problém. Lidé totiž dost často podceňující zimní oblečení a ve snaze působit stylově riskují své zdraví. Krátké bundičky odhalující bederní část, odhalené kotníky…  – to všechno je cestou k nepříjemnému nachlazení, v horším případě pak k zánětu močového měchýře. Proto nepodceňujte zimní oblečení, používejte více vrstev, neodhalujte záda – ideální jsou delší bundy a kabáty, které udržují bedra i ledviny v teple. Pokud kouříte a chodíte kouřit do venkovních prostorů, nepodceňujte ani pětiminutovou cigaretu a vždy se teple oblečte!

Pexels photo 714899

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft