Inkontinenční pomůcky pro muže

Inkontinence je bohužel téma, o kterém se veřejně moc nemluví. Většina pacientů se za tento nepříjemný problém stydí a často dochází také k zanedbání péče z důvodu, že se pacient nesvěří nebo v nejhorším případě vůbec nenavštíví lékaře. A to se děje i u pánů, kteří mohou brát problém s inkontinencí jako určité selhání. Tento pohled na nemoc je však špatný a je důležité především změnit své myšlení a začít problém řešit. A to s odborníkem, který vám poradí, jak s nemocí co nejlépe pracovat. Za svůj problém se nestyďte, je totiž prokázáno, že únikem moči trpí každý čtvrtý muž starší čtyřiceti let. Tento údaj na svých stránkách uvádí výrobce inkontinenčních pomůcek Tena a informace pochází z průzkumu, který v roce 2012 realizovala společnost SCA v několika zemích.

Pánové se také mohou ohrazovat proti inkontinenčním pomůckám, které jsou však při potížích s pomočováním vhodným pomocníkem. A nemusíte se bát, vyrábí se speciální řady, které jsou navrženy přesně podle mužských tvarů tak, aby vše sedělo, jak má, a pacient se cítil naprosto komfortně.

Jaký typ inkontinenčních pomůcek je nejvhodnější právě pro muže?

Nejvhodnější typ inkontinenčních pomůcek si můžete vybrat sami, nejlépe pak společně s vaším lékařem, který vám s výběrem poradí a doporučí nejvhodnější typ. Obecně však lze vybírat z těchto druhů: absorpční vložky, ochranné spodní prádlo a natahovací kalhotky. Všechny z těchto druhů pomůcek jsou speciálně navrženy pro mužské tělo i potřeby a u každého z výrobků lze vybírat podle intenzity absorpce.

K hrazení inkontinenčních pomůcek může přispět i vaše pojišťovna, což je o důvod víc navštívit lékaře, jelikož příspěvek od pojišťovny lze získat pouze na základě lékařského vyšetření.

Nebojte se o svém problému mluvit a začněte ho co nejdříve řešit.


Zdroj:
Ordinace.cz
Tenacz.cz

Old people couple together connected

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft