Močí muži raději vsedě?

Močení vestoje je pro pány přirozeným a obvyklým způsobem vykonávání malé potřeby. Najdou se však i takoví, kteří preferují raději močení vsedě, které s sebou nese několik výhod. Močení vsedě je pohodlnější například při ranní erekci, kdy se muž nemusí tolik soustředit na to, aby proud moči směřoval tam, kam má. Stejná situace nastává i v lehké opilosti, kdy je celý proces vsedě mnohem snadnější.

Močení vsedě je vhodné při problémech s prostatou

Podle článku na idnes.cz se odborníci shodují, že důvodem pro močení vsedě může být také zdraví. V tomto případě mluvíme o pacientech, které trápí zvětšená prostata. Právě pro ně totiž může být močení vsedě pohodlnější, jelikož je do tlačení zapojen více břišní lis a močový měchýř se tak vyprazdňuje o něco lépe.

Dalším zdravotním důvodem, kdy je pro muže lepší močit vsedě, jsou problémy s pohyblivostí, kdy je pro pacienta nepohodlné či nemožné močit klasicky vestoje.

Často se však můžete setkat s různými názory, které prosazují jeden ze způsobů močení jako nezdravý. V tomto případě se ovšem jedná o pověry a žádný lékař nijak neprosazuje pouze jeden způsob. Vždy záleží především na tom, co je pro konkrétního muže v dané chvíli pohodlnější.


Pokud pociťujete, že vám močení dělá problémy, obraťte se na svého lékaře. A pokud ještě žádného nemáte, podívejte se na náš přehledný seznam specialistů, mezi kterými můžete vyhledávat podle kraje a najít tak jednoduše toho, který je vám nejblíže.

NAJÍT LÉKAŘE


Zdroj:
Vitalia.cz
Ona.idnes.cz


Pexels photo 127726

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft