Hyperaktivní močový měchýř – příznak jiného onemocnění

Syndrom hyperaktivního měchýře může výrazně zhoršit kvalitu života, a přitom je poměrně dobře léčitelný. To je jistě pádný důvod, proč si nenechávat problém pro sebe a svěřit se svému lékaři.

Dalším, ještě důležitějším důvodem pro návštěvu odborníka je vyloučení mnohem závažnějších stavů, které mohou daného jedince až ohrozit na životě.

Jedná se zejména o vyloučení infekce močových cest, kamenů močového měchýře při jeho špatné evakuaci, rozvinutou symptomatologii nezhoubného zvětšení prostaty (benigní hyperplazie prostaty: BPH) nebo karcinomu prostaty (více o karcinomu prostaty zde), vyloučení polyurie a hlavně – rakoviny močového měchýře.

Hyperaktivní močový měchýř může být prvním příznakem i různých neurologických onemocnění, jako jsou např.Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza či následky cévní mozkové příhody.

V některých případech může hyperaktivní měchýř souviset též s cukrovkou, onemocněním srdce, některými hormonálními poruchami a ženskými chorobami.

Konečně syndrom hyperaktivního měchýře s inkontinencí je třeba odlišit od jiných chorob, jako jsou stresová inkontinence u žen (SUI) a příznaky dolních cest močových u mužů se zvětšenou prostatou (LUTS při BPH), které mohou mít podobné příznaky.

> Stresová inkontinence moči

> Smíšená inkontinence moči u žen

> Nezhoubné zvětšení prostaty (benigní hyperplazie prostaty – BPH)

> Noční pomočování u dětí (enuresis nocturna)

Istock 000001566534xsmall

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj
Istock 000001566534xsmall

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft