Celebrity, které trápí močový měchýř

Trápí vás močový měchýř, OAB(hyperaktivní močový měchýř) nebo stresová inkontinence? Nebojte, nejste v tom sami. Na světě jsou miliony žen i mužů, kteří tyto problémy alespoň jednou řešili. A problémy s močením se nevyhýbají ani celebritám.

Statistiky říkají, že až 80 % žen trpících OAB syndromem se o svém problému nikdy nikomu nesvěřilo. A to je zcela zásadní chyba. Ačkoliv se jedná o intimní záležitost, nebojte se o tom mluvit, zejména pak s lékařem, který vám může opravdu pomoci a nepříjemného problému vás zbavit.

OAB či stresová inkotinence si nevybírá, ostatně jako kterékoliv jiné nemocnění. Proto se několik pacientů najde také mezi celebritami, které se však o svém problému nestydí mluvit. Právě naopak, chtějí dát vědět všem ostatním, aby sebrali odvahu a začali své potíže řešit.

Pojďme se tedy podívat na známé osobnosti, které si s problémem s močovým měchýřem, OAB a stresovou inkontinencí, prošli.

Kris Jenner (*1955)

Kris Jenner je hvězdou amerického televizního pořadu Keeping Up with the Kardashians. A zároveň také matkou 6 dětí, z nichž je nejznámější Kim Kardashian a Kendall Jenner. Kris o svém problému se stresovým únikem moči promluvila poprvé v roce 2011, kdy se přiznala, že se jí stal jeden z největších trapasů. Byla s dětmi na trampolíně, když došlo k nechtěnému uníku moči. Jejího problému si všimli nejen děti, ale i všichni ostatní okolo.

Tehdy se rozhodla opravdu správně, místo toho, aby se stranila, rozhodla se, že začně svůj problém opravdu řešit. Stala se mluvčí společnosti Poison, která vyrábí speciální vložky pro lehkou inkontinenci moči. A promlouvá k ženám, aby si uvědomily, že nejsou jediné na světě, které tato potíž trápí a že každý problém, má své řešení.

Samuel L. Jackson (*1948)

Známý a oblíbený americký herec Samuel L. Jackson, kterého znáte třeba z kultovního filmu Pulp Fiction, se přiznal, že po čtyřicítce ztratil zcela kontrolu nad svým močovým měchýřem. Dlouho se za svůj nepříjemný problém hrozně styděl a bál se o něm mluvit. Problémy s OAB mu ztěžovaly i jeho práci při natáčení. S postupem času si však uvědomil, že problém s močovým měchýřem řeší miliony lidí po celém světě a nyní již o tom zcela otevřeně mluví.

Shutterstock 144911674

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj
Kris jenner shot by jim jordan at white cross studios
Mv5bmtq1ntqwmtyxnl5bml5banbnxkftztywmja1mzy1. v1 ux214 cr0%2c0%2c214%2c317 al
Shutterstock 144911674