Akupunktura a OAB

Co je to akupunktura?

Jak bylo již výše zmíněno, jedná se o léčebnou metodu, která vychází z tradiční čínské medicíny a je stará více jak 4000 let. Tato metoda léčí nejrůznější nemoci a zdravotní potíže od bolestí páteře přes hučení v uších až po nejrůznější alergie. Léčba probíhá za pomocí speciálních jehliček, kterými se nabodávají tzv. akupunkturní body. Tyto body se nachází na meridiánech (energetické dráhy). Nauka praví, že právě těmito dráhami proudí životní energie, která je napojená na jednotlivé orgány. Toto tvrzení není však nijak lékařsky a vědecky podloženo, proto můžeme akupunkturu považovat spíše za pseudovědu. I přesto se však jedná o velmi oblíbenou metodu, která je hojně využívána i v 21. století.

Akupunktura a močový měchýř

V tomto článku se chceme zaměřit na močový měchýř a OAB syndrom. Ještě na začátek bychom však rádi zmínili, že tato metoda se dá považovat spíše za doplňkovou a je obecně známo, že lékařská věda se s přírodními pseudovědami moc neztotožňuje. Proto své problémy s hyperaktivním močovým měchýřem konzultujte vždy se svým lékařem! Jedině on může určit správnou diagnózu a poté i vhodnou formu léčby!

Jak se tedy akupunktura a východní přírodní medicína staví k problémům s močovým měchýřem, jako je inkontinence a OAB? Řečiště těchto problémů je údajně v nedostatku energie Čchi v meridiánu ledvin. Tato energie by se měla postarat o nervovou regulaci močení a zároveň i vyprazdňování střev. Možná se v této chvíli ptáte, proč se bavíme právě o ledvinách a ne o močovém měchýři. Dle východní medicíny však řídí ledviny tzv. uzavírací ventil močové trubice, takže čím silnější je energie ledvin, tím lépe fungují svěrače a nedochází tak k úniku moči. Při OAB se kromě akupunktury doporučují i jiné postupy, například akupresura, moxování (požehování, prohřívání akupunkturních bodů, drah nebo částí těla) a terapie za pomoci bylinných esencí.

Aiguille 1280088 1280

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft