Víte, co je to pesaroterapie?

Hned na začátku musíme zmínit, že v České republice nepatří pesary mezi rozšířený produkt, proto je pochopitelné, že spoustu žen vůbec netuší, o co se vlastně jedná. Od toho je tu však náš článek, aby vás s touto zdravotnickou pomůckou seznámil.

Pokud jste se s pesarem však někdy setkali, bylo to nejspíš ve spojení s nehormonální antikoncepcí. Pesar totiž patří mezi tzv. bariérovou metodu zabránění těhotenství. V tomto případě se však vkládá do pochvy těsně před pohlavním stykem.

Pesar má však mnohem širší využití a jedním z nich je právě pesaroterapie, která je například v Německu velmi oblíbená a účinná.

Co je to pesaroterapie a k čemu je určená?

Tato léčebná metoda se využívá u žen, jel trpí poklesem či úplným výhřezem pohlavních orgánů. V důsledku toho trpí inkotinencí. Nenásilným a neinvazivním řešením je právě pesar, který je vyrobený ze silikonu. Žena si jej dlouhodobě zavede do pochvy a díky jeho anatomickému tvaru se zvýší výtokový odpor v močové trubici, čímž se zabrání úniku moči.

Pesar je skvělým pomocníkem například u pacientek, které kvůli svému vyššímu věku či nějakému jinému problému nemohou podstoupit chirurgický zákrok. Pokud vás tedy trápí inkontinence, především ta stresová, doporučujeme, ať se poradíte o pesaroterapii se svým lékařem, respektive gynekologem a urologem.

Co+je+to+pesaroterapie

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft