Lichořeřišnice - zázračná protizánětlivá rostlina

Lichořeřišnice větší původně pochází z Jižní Ameriky, kde se vyskytovala především v tropických oblastech v severní části. Postupem času však byla tato zajímavá rostlina rozšířena také do Severní a Střední Ameriky, Austrálie, Nový Zéland a také do Evropy.

Ideální pomocník při boji se zánětem močového měchýře

Pokud vás zajímá něco víc o této rostlině, mrkněte na její stránku na Wikipedii. My se však v tomto článku chceme více věnovat jejím zdraví prospěšným účinkům. V čem všem vám tedy může být řeřicha nápomocná?

Lichořeřišnice má především:

  • antivirotické,
  • antibakteriální účinky ( stafylokoky, streptokoky, Escherichia coli a další).

A právě E.coli se velmi často vyskytuje při zánětech močového měchýře. Její přítomnost zjistí lékař stěrem z močové trubice, který poslouží pro kultivační vyšetření, díky němu se pak může určit správná léčba. Lékaři často doporučují i doplňky stravy v podobě řeřichy právě pro její výrazné antibiotické účinky v oblasti urogenitálního traktu

Jak lichořeřišnici užívat?

Toto rostlinné antibiotikum můžete užívat jako prevenci před záněty a bakteriemi, ale není problém léčbu nasadit i během již rozběhlého zánětu. V lékárnách seženete koncentrovaný extrakt, ovšem není problém si řeřichu pěstovat i doma v truhlíku nebo na vlastní zahrádce. Při zánětu močového měchýře je nejúčinnější šťáva z listů a semínek, spařené listy můžete použít do koupele proti bolesti svalů a migréně. A co vlastně dělá řeřichu tak prospěšnou? Jedná se především o glykosid glukotropeolin, který se štěpí na isothiokyanát benzylnatý, patřící mezi antibiotika rostlinného původu.

Dobrou zprávou je, že lichořeřišnici mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Právě ony totiž velmi často trpí problémy s močovým měchýře, proto jim doporučujeme mimo jiné zkusit i tuto přírodní léčbu.


Zdroj:

http://www.bylinkyprovsechny.c...

http://www.spektrumzdravi.cz/l...

https://cs.wikipedia.org/wiki/...

Nasturtium 179036 640

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj