Příběh Lenky: Letní dovolená s OAB pro mě byla peklem, po návratu jsem se rozhodla začít řešit

Lenka byla ze svých problémů s častým močením lehce v rozpacích. O tom, že je tento jev zcela normální ji však ujišťovaly kamarádky i její obvodní lékařka, proto se o celou záležitost nijak víc nezajímala. Prostě jen chodila častěji na toaletu než ostatní. „Však ono to pak odezní, uvidíš, já sem si to taky zažila…" ujišťovala Lenku nejlepší kamarádka.


Synovi Lukáškovi už byly dva roky a Lenčiny problémy stále neodeznívaly, za tu dobu si však na ně natolik zvykla, že časté močení začala považovat za přirozené a jako součást běžného života. Svému problému se jednoduše naplno podřídila. S malým synkem se vždy pohybovala v blízkosti domova, u kamarádek apod. Proto nebyl s častým močením žádný problém, toaleta byla vždy v blízkosti.

Když měl Lukáš 4 roky, rozhodli jsme se vydat na první rodinnou dovolenou

„Když byly Lukáškovi 4 roky, rozhodli jsme s manželem vydat na první rodinnou dovolenou k moři. Všichni jsme se hrozně těšili, zvláště já i Lukášek, jelikož jsme u moře nikdy nebyli. Manžel se rozhodl, že pojedeme vlastním vozem, Chorvatsko přeci není tak daleko a ubytování jsme měli domluvené od naší známé. Vše bylo tedy perfektně zajištěné."

Paní Lenka však dojmy z dovolené popisuje jinak: „První problémy přišly už během cesty, moje časté nutkání na močení nás donutilo neustále zastavovat, z čehož začal být manžel během zdlouhavé cesty docela nervózní. Navíc nebyla vždy k dispozici čerpací stanice nebo nějaké jiné zařízení, proto jsem se ani já necítila zrovna příjemně. Cestu jsme zvládli, manžel si však neodpustil poznámku, že nebýt mého močení, byli by jsme na místě dvakrát rychleji.

Po dovolené se Lenka rozhodla navštívit lékaře a svůj problém s OAB vyřešit

Jenže problémy s docházením na toaletu se projevily i během pobytu. A Lenka poprvé pocítila, jak jí časté močení ztěžuje život. Proto si řekla, že ihned po návratu začne problém řešit. A tak se i stalo. Našla si urologa kousek od bydliště a začala k němu pravidelně docházet.

„Je mi velmi líto, že jsem svůj problém nezačala řešit mnohem dřív. Proto doporučuji všem ženám i maminkám, pokud vás trápí časté nutkání na močení, nestyďte se, nepovažujte to za normální jako já, ale zajděte si k lékaři. Uvidíte, že se vám uleví." dodává paní Lenka.


Zdroj: Selected by freepik

Untitled+design

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft