Věděli jste, že záchodové prkénko je čistější než počítačová klávesnice?

Pokud pravidelné nečistíte klávesnici u počítače, ovládací myš či svůj mobilní telefon, můžete rovnou obědvat na toaletě. Vědci totiž provedli analýzu, v rámci které zjistili, že jsou počítačové klávesnice dokonalou líhní nejrůznějších nebezpečných bakterií. Tyto bakterie pak mohou vyvolat nepříjemné žaludeční problémy jako je zvracení a také průjem. Velmi často se na klávesnicích vysyktuje tzv. E. coli a zlatý stafylokok, což jsou bakterie, které způsobují nepříjemné kožní infekce.

Záchodové prkénko je čistější než vaše klávesnice

Mikrobiologové z Velké Británie provedli výzkum, kdy odebrali vzorky z celkem 30 klávesnic, toaletních prkýnek a z klik u dveří na veřejných toaletách. Tento bakteriální test provedli v 30 londýnských kancelářích a výsledky byly opravdu zajímavé. Nejhůře dopadla jedna klávesnice, která musela být okamžitě zničena a to z důvodu, že výsledky prokázaly 150x více bakterií než dovoluje limit. Tato klávesnice byla zároveň 5x více nebezpečná než toaletní prkénko. Vědkyně Sarah Kidner uvedla, že většina lidí se nezajímá o to, jaké bakterie a špína sídlí právě na klávesních, které běžně používá. A přiznejme si, kdo si po práci s počítačem umývá ruce? 

Další výsledky testu prokázaly výskyt koliformních bakterií, které se obvykle vyskytují ve střevech. A právě tyto bakterie mohou být pro lidský organizmus nebezpečné a ve chvíli, kdy se dostanou do trávícího systému, mohou způsobovat zažívací problémy.

15

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj
15

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft