Zaměřeno na: zánět močového měchýře – léčba a prevence

Pokud vás zajímají příčiny a příznaky zánětu močových cest, podívejte se na náš předchozí článek Zaměřeno na: zánět močového měchýře – příznaky a příčiny. Jak jsme však psali v úvodu, v tomto článku se zaměříme na léčbu a vhodnou prevenci.

Zánět močového měchýře – léčba  

Lékař vám při zánětu močového měchýře udělá rozbor moči a poté předepíše vhodnou léčbu za pomoci vhodných medikamentů. Ty jsou prakticky nejúčinnější formou léčby. Existuje však spoustu dalších rad, díky kterým můžete příznaky zánětu zmírnit. A všechny tyto tipy jsme pro vás sepsali do článku Trápí vás zánět močových cest? Naučte se proti němu bojovat!, rozhodně se na naše osvědčené rady podívejte.

Rozhodně nezapomínejte na zvýšený pitný režim, nejlépe čisté vody. Stejně tak si dopřávejte klid na lůžku a oblast okolo ledvin, spodní části zad a podbřišku udržujte v teple. Pokud u vás již zánět probíhá, vyvarujte se urologickému čaji, ten lékaři během léčby zrovna nedoporučují.

Zánět močového měchýře – prevence

Mezi velmi oblíbenou a účinnou prevenci patří brusinky a lichořeřišnice. Tyto dvě zázračné potraviny dokážou udělat divy a nabízí se v mnoha formách. Ať už zkusíte brusinkové tablety či tinkturu z řeřichy, uvidíte, že nebudete litovat. Vyzkoušet můžete také probiotika, dohlédněte však na to, aby obsahovaly minimálně 14 kmenů. Obou těmto potravinovým zázrakům jsme věnovali samostatné články, tak se na ně učitě podívejte!

  1. Lichořeřišnice na zánět močového měchýře

  2. Brusinky jako účinná prevence pro váš močový měchýř i celkové zdraví

Za%cc%81ne%cc%8ct+moc%cc%8covy%cc%81ch+cest

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj