Je lepší pít kohoutkovou nebo balenou vodu?

Na téma balené a kohoutkové vody existuje po celém světě nespočetně mnoho výzkumů a testů. Jeden takový proběhl v roce 2009 i v České republice a vyšly z něj velmi zajímavé výsledky. Například došlo k zjištění, že široká veřejnost spotřebitelů trpí nedostatečnou znalostí a informovaností o vodě jako takové. Ačkoliv se jedná o výzkum několik let starý, je dosti možné, že v otázce balené a pitné vody tápete i vy. Pojďme si tedy říct jejich výhody a nevýhody.

Balená voda může být až 1000x dražší!

Pokud kupujete balené vody, zamýšleli jste se nad cenou v porovnání s kohoutkovou vodu? V případě balené vody totiž můžete zaplatit až 1000x víc za něco, co vám v podstatě doma teče proudem za mnohonásobně nižší cenu. Pokud máte ke kohoutkové pitné vodě předsudky, věřte, že zbytečně.

Kohoutková voda je vždy čerstvá

A to je její obrovská výhoda, kterou si v testech chválí i spotřebitelé. Voda z kohoutku je totiž vždy čerstvá, zatímco balená voda může ležet ve skladu či v regálu i několik měsíců. A pozor, při špatném skladování balené vody může dojit k jejímu zakalení a tedy znehodnocení. Stejně tak může dojít k zanesení bakterií při plnění PET lahví.

Myslete na životní prostředí…

Balená voda se klasicky prodává v plastových obalech, a všichni moc dobře víme, jakou zátěží plast pro planetu Zemi je. A stejně tak je známo, že samotný obal je dražší než voda v něm obsažená. Chcete tedy zatěžovat životní prostředí a vlastní peněženku? Raději sáhněte po vodě kohoutkové.

Máte pocit, že balená voda je zdravější?

Jak voda balená, tak voda kohoutková musí procházet přísnými testy a ačkoliv se zdá, že balená voda je ta nejčistší, nejzdravější a plná energie, věřte, že se spíše než o energii jedná o povedený reklamní marketing. Ve výše zmiňovaném testu z roku 2009 zvítězila voda kohoutková (měřilo se celkem 64 nejrůznějších ukazatelů). Zajímavostí je také to, že kohoutková voda je kontrolována častěji a ta česká patří mezi nejkvalitnější v Evropě.

Zdroj:
Voda-Skrabalek.cz
Voda-a-hydratace.zdrave.cz
dTest


Splashing splash aqua water 67843

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft