3 tipy, jak přežít den v práci s hyperaktivním močovým měchýřem

O tom, jak umí hyperaktivní močový měchýř znepříjemnit život jsme psali už několikrát. Pokud máte pocit, že jste v tom sami, podívejte se příběhy pacientů s OAB. Tentokrát se však zaměříme na běžný pracovní den. Jak ho tedy zvládnout i s takovou nepříjemností jako je hyperaktivní močový měchýř?

Tip 1: Dodržujte pitný režim!

Bojíte se, že budete chodit příliš často na toaletu, proto raději vůbec nepijete? Děláte obrovskou chybu! Dehydratace vašemu zdraví a tělu rozhodně nepřispívá a to stejné platí i o vašem hyperaktivním močovém měchýři. K jeho kontrakcím může totiž docházet bez ohledu na to, jak moc je plný. Naopak je nutné si uvědomit, že koncentrovaná moč, tedy neředěná, má na váš měchýř dráždivé účinky.

Tip 2:  Mějte vždy v blízkosti toaletu

S tím, že chodíte častěji na toaletu prostě musíte počítat. Pokud se pohybujete v novém prostředí, zjistěte si, kde se nachází nejbližší toalety, pokud totiž dojde na vaši potřebu, není zrovna vhodné se zdržovat a stresovat hledáním. Při schůzkách se snažte sedět vždy u dveří, ať můžete v případě potřeby v poklidu opustit místnost.

Tip 3: Vyhýbejte se močopudným potravinám

Rozhodně se vyhýbejte alkoholu! Jednak se to během pracovního dne opravdu nehodí, ale myslete především na své zdraví. Alkohol totiž patří mezi močopudné potraviny stejně jako například káva. Vyhýbejte se i kořeněným jídlům, ale i zelenině jako je například rajče, meloun a červená řepa. Další močopudné potraviny najdete v našem článku. Tak se nezapomeňte podívat, ať máte přehled.

Trápí vás OAB i v práci? Začněte se léčit pod lékařským dohledem!

CHCI SI NAJÍT NOVÉHO LÉKAŘE

Zdroj:

Designed by Freepik

2083

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft