Jarní očista ledvin a močových cest

Ledviny mají v lidském organizmu velmi důležitou životní funkci, proto je nutné se o ně také patřičně starat. Velmi důležitý je pravidelný a dostatečný příjem tekutin, nejlépe v podobě čisté vody. Na funkci ledvin se však odráží i další neduhy… a to zejména nesprávná skladba jídelníčku, tedy příliš tučných a smažených jídel a podepsat se umí také stres. Jak tedy ledviny a močové cesty zbavit od škodlivých látek a připravit je na novou sezónu?


5 tipů pro zdravější ledviny i močový měchýř

Co všechno můžete pro své ledviny udělat hned teď?

  1. Omezte alkohol!

  2. Omezte příjem soli!

  3. Hodně pijte čistou vodu!

  4. Omezte mléčné výrobky!

  5. Zkuste omezit stres!


Zaměřte se na bylinky!

Očista těla a ledvin se většinou skrývá v čistě přírodních cestách. Doporučujeme proto zaměřit se zejména na řeřichu, která je také známá jako lichořeřišnice. Má opravdu blahodárné účinky… ovšem zaměřit se můžete také na ostatní bylinky. Ptáte se na jaké? Podívejte se na náš třeba na náš článek Bylinky na hyperaktivní močový měchýř. Přímo k detoxikaci se však hodí také vrbovka malokvětá (vhodná také na problémy s prostatou),  tužebník jilmový, kterému se říká přírodní aspirin a nesmíme zapomenout také na celík zlatobýl.

Všechny výše zmíněné bylinky můžete užívat v několika formách. Je tedy na vás, zdali zvolíte tinkturu, čaj, či si bylinky sami vypěstujete a uděláte z nich vývar. Vždy se však předem informujte o správném postupu.


Zdroj:
Prirodnicestou.cz
Designed by Freepik


Jarnidetox+%281%29

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft