Hyperaktivní močový měchýř se týká mužů stejně jako žen!

Nejde si povšimnout, že o hyperaktivním močovém měchýři se mluví především ve spojení s ženami. Ženy po porodu, před porodem, ženy po menopauze...ale co pánové? Opravdu se jich OAB netýká?

Nucení na časté močení a časté močení jako takové je u mužů velmi často spojované s problémy s prostatou, kdy se jedná zejména o benigní hyperplazii prostaty. Zde je však nutná správná diagnóza a nevylučovat onemocnění OAB. To se totiž týká mužů stejně jako žen.

I výzkumy dokazují, že OAB se netýká jen žen. Zajděte si na vyšetření!

Pokud tedy pány trápí problémy s častým močení, je na místě navštívit lékaře a provést prvotní základní vyšetření. Na první návštěvu doporučujeme pánům vzít s sebou vyplněnou mikční kartu. Tímto krokem umožníte lékaři lépe diagnostikovat konkrétní příčinu vašich problémů. Více o mikční kartě se dozvíte v našem článku Než půjdete k lékaři, nezapomeňte si vést mikční deník!

V rámci vyšetření proběhne tedy základní interview, vyšetření ranní moči, které napoví o tom, zda se nejedná o infekční onemocnění, především zánět močových cest. Také je nutno vyloučit možnosti, kdy je časté močení doprovodným příznakem jiného onemocnění, například diabetu atd. Navštívit můžete praktického lékaře, ovšem lépe uděláte, pokud se svěříte rovnou do rukou specialisty, tedy urologa. Pokud ještě žádného nemáte, podívejte se do našeho seznamu lékařů, kde jednoduše najdete osvědčené specialisty přímo z vašeho kraje.

Chci si vybrat specialistu ze svého krajeZdroj:
Hledamzdravi.cz


Hyperaktivni mechyr u muzu

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft