Zánět močového měchýře mi znepříjemňuje život několikrát do roka

Ani si přesně nepamatuji, v kolika letech můj první zánět přišel. Vím však, že to bylo období puberty. Ze začátku se jednalo o menší záněty provázené nepříjemným pálením, řezáním a častým nutkání na močení. Stačilo se však zabalit do deky a ono to pak nějak přešlo. Jenže s postupem času se mé problémy se zánětem močového měchýře začali zhoršovat. Už se nejednalo o nárazové bolesti v délce jednoho dne. Teplo už také moc nezabíralo, a tak jsem hledala další možnosti, jak se léčit. Z internetu jsem se dozvěděla o skvělých účincích, které mají brusinky, proto jsem si v lékárně nakoupila nejrůznější extrakty, tablety, a doplnila to i sušenými bobulkami. Musím říct, že brusinky mě nejednou zachránily a často velmi výrazně zmírnily nepříjemné příznaky. Byla jsem tedy na sebe hrdá, že jsem záněty zvládala i bez lékařské pomoci.

Po zánětu močového měchýře přišla silná ledvinová kolika

Velký zlom však přišel v dospělosti. Tehdy se mi rozjel velmi silný zánět močového měchýře. Nezabíraly brusinky, teplo a já už nevěděla co mám dělat. Na toaletu jsem musela docházet snad každých 5 minut, jelikož nutkání na močení bylo opravdu silné. Každé močení však pro mne bylo obrovským utrpením, jelikož pálení a řezání bylo opravdu nesnesitelné. Ani to mne však nedohnalo k lékaři a zánět močového měchýře jsem se opět snažila přeléčit sama. Nedařilo se…

Zánět močového měchýře se mnou vlekl více jak týden, a jedno ráno přišla obrovská bolest v oblasti pravé ledviny. Tehdy jsem si uvědomila, že je něco opravdu špatně. Bolest byla opravdu nesnesitelná, dostavila se i horečka, a tak jsem se odebrala ke své praktické lékařce. Ta mi dala kapky na utišení bolesti a okamžitě mě poslala na urologii. Na urologii mi milý pan doktor udělal ultrazvuk, po kterém přišla nemilá zpráva. Okamžitě na sál. Detaily asi popisovat nemusím, každopádně si pamatuji slova paní doktorky, která mě upozornila, že jsem přišla tzv. za 5 minut 12, prý stačilo velmi málo a nemusela jsem tu vůbec být.

Lituji toho, že jsem nešla k lékaři dřív

V nemocnici jsem strávila týden, byl mi zaveden také ureterální stent, který jsem měla zavedený ještě 14 dnů po odchodu z nemocnice. Prodělala jsem tedy zánět močového měchýře, ledvinovou koliku, a díky neléčenému zánětu měchýře také zánět ledvin. Problémy s ledvinou se se mnou vlečou i nadále, čehož lituji nejvíc. Toho všeho jsem se totiž mohla ušetřit, kdybych včas navštívila lékaře.

Autor: Dana Križanová, 28 let

Shutterstock 252888340

Vyhledat lékaře

Vyberte kraj

Mobilní aplikace pro pacienty se symptomy dolních cest močových

Registrujte se na UROsoft