3. Léčba

Často, rychle a neodkladně

Některá jiná onemocnění, která mohou imitovat či přímo vyvolávat hyperaktivní měchýř včetně rakoviny měchýře, jsou pádným argumentem pro odmítnutí tzv. samoléčby bez potřebného vyloučení jiné příčiny chorobného stavu.

Pokud je příčinou hyperaktivního močového měchýře (OAB) nějaké konkrétní onemocnění, je potřeba v první řadě léčit toto onemocnění. Pokud se však žádná taková příčina nenajde, na prvním místě bývá u lehčích forem hyperaktivity léčba nefarmakologická nebo farmakologická.

Léčba hyperaktivního močového měchýře

Může vám pomoct

Příznaky hyperaktivní močového měchýře – jaké to jsou a týkají se i vás?

OAB syndrom – syndrom hyperaktivního močového měchýře je častým problémem, který znepříjemňuje kvalitu života, a o to více se o něm pacienti stydí mluvit.
Číst dál...

Máte problémy s močením? “Současná léčba Vám s nimi může pomoci. “

Jsou obtěžující a otravují život, přesto nad nimi nemálo lidí mávne rukou a návštěvu specializovaného pracoviště oddaluje, co to jen jde.
Číst dál...

Režimová opatření při OAB

Pokud trpíte hyperaktivním močovým měchýřem, je vhodné dodržovat určitá režimová opatření, která mohou zlepšit průběh celé nemoci.
Číst dál...

Co je to TOT páska na léčbu stresové inkontinence?

Už jste někdy slyšeli zkratku TOT? Jedná se o speciální druh mini-invazivní metody, která slouží pro léčbu stresové inkontinence. Co je to TOT páska a jak funguje, se dozvíte v tomto článku.
Číst dál...

Neurostimulace jako léčba hyperaktivního močového měchýře

Už jste slyšeli o možnostech neurostimulace? Selhala u vás behaviorální terapie a medikamentózní léčba? Neurostimulace může být další možností.
Číst dál...

Víte, co je to cystometrie?

Mezi diagnostické metody OAB, tedy hyperaktivního močového měchýře, patří také cystometrie. Pokud nevíte, o co se jedná, čtěte dál a dozvíte se víc.
Číst dál...