3. Léčba

Často, rychle a neodkladně

Některá jiná onemocnění, která mohou imitovat či přímo vyvolávat hyperaktivní měchýř včetně rakoviny měchýře, jsou pádným argumentem pro odmítnutí tzv. samoléčby bez potřebného vyloučení jiné příčiny chorobného stavu.

Pokud je příčinou hyperaktivního močového měchýře (OAB) nějaké konkrétní onemocnění, je potřeba v první řadě léčit toto onemocnění. Pokud se však žádná taková příčina nenajde, na prvním místě bývá u lehčích forem hyperaktivity léčba nefarmakologická nebo farmakologická.

Léčba hyperaktivního močového měchýře

Může vám pomoct

Režimová opatření při OAB

Pokud trpíte hyperaktivním močovým měchýřem, je vhodné dodržovat určitá režimová opatření, která mohou zlepšit průběh celé nemoci.
Číst dál...

Co je to TOT páska na léčbu stresové inkontinence?

Už jste někdy slyšeli zkratku TOT? Jedná se o speciální druh mini-invazivní metody, která slouží pro léčbu stresové inkontinence. Co je to TOT páska a jak funguje, se dozvíte v tomto článku.
Číst dál...

Neurostimulace jako léčba hyperaktivního močového měchýře

Už jste slyšeli o možnostech neurostimulace? Selhala u vás behaviorální terapie a medikamentózní léčba? Neurostimulace může být další možností.
Číst dál...

Víte, co je to cystometrie?

Mezi diagnostické metody OAB, tedy hyperaktivního močového měchýře, patří také cystometrie. Pokud nevíte, o co se jedná, čtěte dál a dozvíte se víc.
Číst dál...

Zánět ledvin – příčiny a léčba

Zánět ledvin je velmi nepříjemný, bolestivý a především nebezpečný. Přečtěte si, jaké jsou příčiny a jaká se nabízí léčba zánětu ledvin a ledvinové koliky.
Číst dál...

Zaměřeno na: zánět močového měchýře – příznaky, příčiny, léčba a prevence

Trápí především ženy, ale neobvyklý není ani zánět močových cest u muže. Ženy postihuje častěji pro odlišné anatomické uspořádání s krátkou močovou rourou a těsnou blízkostí konečníku. Celkově patří mezi nejčastější záněty a proto se v tomto článku podíváme na zánět močového měchýře detailněji.
Číst dál...