Poradna

Chci položit nový dotaz

Tento údaj není povinný.
MUDr. Vlasta Vyhnánková, Ph.D.
Dnes odpovídá MUDr. Vlasta Vyhnánková, Ph.D.Uroložka na soukromé klinice SANOFYTO v Brně. Vystudovala LF UPOL, obor Všeobecné lékařství (2007). Následně získala atestaci v oboru Urologie. Je členkou mnoha lékařských odborných společností, autorkou bezpočtu odborných článků, přednášek a prezentací. Zkušenosti pro svůj obor čerpala ve FN Olomouc, Brno a mimo jiné i na stážích v zahraničí. Specializuje se na komplexní urologickou péči, jako je např. léčba močové inkotinence, dysfunkce dol. močových cest, apod.
Dobrý den, na urodynamickém vyšetření mi bylo zjištěno, že v močovém měchýři i po vymočení (které je pomalé, přerušované) zůstává cca 100 - 150 ml moči. Z kalibrace močové trubice mám napsáno CH 22. Zatím mám nasazn triprim postkoitálně a za 2 měsíce kontrolu. Problémem u mne je časté močení (cca 22 x za den, v noci cca 1) a pocit nevyprázdněného měchýře, časté záněty. Chtěla bych se zeptat, co můžu ja sama udělat do další kontroly. Doporučuje se při retenci tlačit a tím se snažit moč co nejvíc vypudit nebo je to naopak kontraproduktivní? Nějaké cvičení? snažím se posilovat pánevní dno, ale taky nevím zda to má smysl. Děkuji předem za odpověď.
Vloženo: 17. 02. 09:40
Zobrazit odpověď

Časté močení u dcery

Vážená paní doktorko, dceři, které je čerstvě 6 let a při nedávné nemoci jsem zjistila, že mívá nutkání k močení hned po močení - pak už to ale nejde, protože je vyprázdněná. Je potom vzteklá a v nepohodě, pokud je to v noci. Tyto stavy měla při nepříjemné dehydrataci při průjmovém onemocnění s velmi častým zvracením. Pro mne to bylo pochopitelné, ale nutkání se objevuje i teď, jen ne po každém močení. Máme teď naplánováno poměrně dost návštěv u lékařů - prostě se nám to sešlo a zvažuji nutnost každé další. Byla bych vděčná, pokud byste mi mohla napsat, jak to s nutností návštěvy urologie vidíte Vy. Třeba je to nevinnější než si myslím (postrádám už odstup). Děkuji Vám předem za možnost porady.
Vloženo: 20. 01. 18:28
Zobrazit odpověď
Dobrý den pani doktorko,mám takový problém asi sem se trochu nachladil a nastali problémy z močením které není nijak bolestivé,ale časté,když cítím potřebu jít na wc tak už bývá problém z únikem moči.Děkuji Vám za odpověď.
Vloženo: 17. 01. 09:17
Zobrazit odpověď
Dobrý den, je při videourodynamickém vyšetření nutné dělat rentgen močového měchýře? Pokud ano, může být rentgen močového měchýře pro muže nebezpečný? Děkuju za odpověď.
Vloženo: 07. 01. 18:27
Zobrazit odpověď
Dobrý den mám problemá s častým močením i v noci mně to budíva i 5x za noc a pálení v močovém mněchýři někdy když jdu na záchod nemůžu vyčurát a mám vněm křeče a obvikle toho vyčůrám málo už jsem byla u urologa ale neví co stím mám i problém jezdit autobusem děkuji za odpověd
Vloženo: 01. 12. 15:51
Zobrazit odpověď
Dobrý den,jsem 2 měsíce po porodu a mám stále nutkání na močení, jdu a za 15 minut mám pocit,že můžu jít znova.Moc udrzim.Gynekolog v moči nic nenašel, nejedná se o zánět.Dost mě to omezuje,jsem nervózní z každé vycházky,aby tam byl záchod. Léky prý v době kojení žádné nemohu a mám to vydržet.Muze se jednat o hyperaktivní močový měchýř a skutečně nic nemohu?Popř.jak si můžu pomoci ? Děkuji za odpověď.
Vloženo: 28. 11. 10:57
Zobrazit odpověď
Dobrý den, chodím často na toaletu . Když vypiji př. 1 pivo musí docela brzo močit. Nebo když teče voda z kohoutku tak mám také nutkavé pocity na močení. Močím zcela bez problému nepřerušovaně bez tlačení a plynulé. Bohužel nedokáži močení oddálit a musím to urgentně řešit. Tento problém mám celý život. Dokonce se mi zdá , že nejvíce od doby kdy užívám prášky na vysoký tlak . Tj. cca 20 let. Jiné léky neberu a je mi 70 let. Moje otázka zní je nějaký rozdíl v příznacích mezi zbytnělou prostatou a hyperaktivním močovým měchýřem ? Dokonce jsem vyzkoušel několik přípravků na prostatu ale spíš mě to nutilo ještě častěji chodit močit . U urologa jsem nikdy zatím nebyl. Mám strach a vím, že to není správné. Předem děkuji za Váš názor, zda jde podle popsaných příznaků určit jestli se jedná spíše o zbytnělou prostatu nebo hyperaktivní močový měchýř. Předem děkuji za odpověď - názor a přeji příjemný den.
Vloženo: 09. 11. 12:58
Zobrazit odpověď
Dobrý den,mého manžela 34 let trápí únik moči při požití alkoholu .Není to pravidlem,že když jsi dá alkohol,že se pomočí.Trápí ho to a na druhou stránku se stydí dojíd k lékaři.Děkuji za odpověd.
Vloženo: 25. 10. 10:46
Zobrazit odpověď
Dobrý den, prosím Vás nevíte o nějakém přírodním preparátu, který pomáhá na hyperaktivní močový měchýř? Předem Vám děkuji za odpověď.
Vloženo: 22. 10. 16:49
Zobrazit odpověď

Každou noc mně budí potřeba na močení, co s tím?

V noci mě budí potřeba každou hodinu, urologie prý neví co s tím. Už mám nervy na dračku, navíc nedovedu a je problém na světě
Vloženo: 21. 10. 16:36
Zobrazit odpověď

V naší poradně máme již 172 dotazů.

Najdete i svou odpověď?