Poradna

Chci položit nový dotaz

MUDr. Vlasta Vyhnánková, Ph.D.Dnes odpovídá MUDr. Vlasta Vyhnánková, Ph.D.
Dobrý den mám dotaz potřeboval bych poradit potřeboval bych provést mužskou obrázku a nevím kam mám jít jestli na chirurgie nebo jinam děkuji pěkně
Vloženo: 02. 01. 2017
Zobrazit odpověď
Mám zánět močového měchýře a lékař mi sdělil, že mám výchlipku v moč.měchýři. Nevím, co to znamená. Jak mám postupovat. Pro bolesti v podbříšku mám v poslední době problémy už i s chůzí
Vloženo: 30. 12. 2016
Zobrazit odpověď
Dobrý den, gynekolog mi na hyperaktivní moč. měchýř předepsal Duspatalin retard 200 mg 2x denně. Vážím 38 kg. Mate mě, že v příbalovém letáku není ani zmínka o účincích na močový měchýř, jedná se tam pouze o zmírnění bolesti ve střevech. Zapomněla jsem gynekologovy říct, že trpím často na zácpu. Nucení na stolici potřebuji cítit, abych se každý den vyprázdnila a neměla pak problém s dlouhodobější zácpou. Nemám problém s dráždivým tračníkem, naopak. Mám obavy, že se mi po tomto léku zácpa zhorší. Myslíte, že jsou moje obavy oprávněné. A funguje tento lék i na zmírnění hyperaktivity moč. měchýře? Mohu k tomu to léku používat Laktulosu, která mi právě na zácpu pomáhá?
Vloženo: 13. 12. 2016
Zobrazit odpověď
Dobrý den, měla jsem v září oboustranný zápal plic, který byl odléčený ale do součastné doby mi přetrvává stálý pocit na močení s pomočováním a tlak v podbříšku. Moč je tmavá a silně páchnoucí. Nevím zda se jedná o následek předchozího onemocnění nebo o nachlazení. Děkuji za odpověď Zdeňka Pavlová, jsem ročník 1952
Vloženo: 09. 12. 2016
Zobrazit odpověď
Dobrý den Je mi 56 let a již od mládí hodně čůrám.V současné době chodím tak jednou za hodinu. Ale čůrám hodně velkým proudem a třeba 1 minutu.V noci mne to budí a to pak čůrám opravdu dlouho a hodně.Piji tak středěně,asi 2 litry za den,jsem abstinet kuřák Díky za odpověd
Vloženo: 07. 12. 2016
Zobrazit odpověď
Dobrý den, pravděpodobně mě trápí fimóza. nemohu přetáhnout předkožku před žalud. Dříve mi to však šlo. Chtěl bych to vyléčit mastičkou, mohla by jste mi prosím nějakou doporučit? Nechce se mi jít k urologovi, nikdy jsem tam nebyl. Popřípadě, když tam někdy půjdu musím mít doporučení od praktického lékaře?
Vloženo: 03. 12. 2016
Zobrazit odpověď
Dobry den, rada bych se zeptala na své obtihe a co bych mela dělat. Je mi 29 let a tak nějak plizive si všímám castejsich problému se zadrhenim moci. Jako mala jde trpěla pomocovanim v noci,ještě ve 12 se mi to občas stalo. Nyní mam ten problém,ze jakmile se mi začne chtít a pocitim nuceni tak nejsem schopna močení oddalit,musím rychle jít na záchod a jinak se kroutim a cítím tlak v podbřišku. Nedávno jsem trochu předržovala močení a pak jsem těsně před záchod vypustila docela hodně moči. Víc jak osmkrát za den asi nechodím,ale to ze nemohu oddalit moceni je pro me neprojemne. Také jsem slyšela,ze to muže byt psychické.Beru nrkolik měsíci antidepresiva a mela jsem úzkosti.je tam mouna souvislost? Jaké mam moznosti léčby a řešení či koho mam vyhledat? Moc dekuji za odpověď.
Vloženo: 29. 11. 2016
Zobrazit odpověď
DOBRÝ DEN,MAM SYNA 1 MĚSÍC SE ZVEDČENOU LEVOU LEDVINOVOU PANVIČKOU 10 MM. MA JIT NA VYSETRENI S RADIAKTIVNÍ LÁTKOU V 1,5 MESICI NA ZJIŠTĚNÍ PŘÍČINY. JE TO NUTNÉ V TOMTO VĚKU, KDYZ LEDVINA SE NEHORŠÍ. MÁM STAROST , ŽE RADIACE MIMINKO HODNĚ ZATÍŽÍ. A DALŠÍ DOTAZ .KDYBY BYLA OPERACE NUTNÁ, V JAKÉM MĚSÍCI ŽIVOTA SE NEJDŘÍVE PROVÁDÍ .DĚKUJI ZA LASKAVOU ODPOVĚD.
Vloženo: 26. 11. 2016
Zobrazit odpověď
Dobrý den, s užíváním léku Vesicare mi značně a trvale padají vlasy - lék užívám 16tý měsíc. Mám na Vás dotaz - prosbu - jak si mohu zachránit vlasy ? Je nějaká možnost ? Děkuji P.
Vloženo: 21. 11. 2016
Zobrazit odpověď
Dobrý den, je mi 26 let a zhruba před měsícem jsem začal mít problémy s močením. Měl jsem stále nutkání na močení, někdy takové, že jsem měl už na krajíčku. Někdy, když mě to chytlo, tak jsem musel na toaletu i několikrát za hodinu, pokud jsem byl relativně v klidu chodil jsem skoro každou hodinu, ale pocit úlevy byl jen chvilkový, nebo žádný. V noci problém nemám, nepříjemný pocit na močení dokážu zaspat. Navštívil jsem svého praktického lékaře, moč na kultivaci byla negativní, byl jsem tedy odeslán na vyšetření na urologii, tam mi po vyšetření sdělili, že vše je v pořádku a je to pravděpodobně OAB. Dostal jsem lék Solifenacin 5mg jednou denně, zajímalo by mě, jak dlouho může tato léčba trvat a kdy přibližně začíná tento lék zabírat, zatím jej beru teprve druhý den. Čeho bych se měl v budoucnu po vyléčení vyvarovat, dá se vůbec nějak ovlivnit, aby se hyperaktivní močový měchýř za čas znovu neozval? Děkuji Vám za odpověď.
Vloženo: 16. 11. 2016
Zobrazit odpověď

V naší poradně máme již 137 dotazů.

Najdete i svou odpověď?