Přehled příběhů

Odkládat návštěvu lékaře byla chyba!

Je mi 34 let a odjakživa jsem byl sportovec tělem i duší. Od mala jsem hrál fotbal, lyžoval, lezl po horách, byl nadšeným cyklistou a ani adrenalinové sporty mi nebyly cizí.
Zobrazit celý příběh

Samoléčba… výmluva pro ty, co se bojí k lékaři

Já k lékaři nemusím, zvládnu se vyléčit sám! Možná jste tuto větu už slyšeli. Ať už z úst někoho blízkého, případně z úst vlastních. Je však samoléčba opravdu správným řešením problému?
Zobrazit celý příběh

Pomůcky při inkontinenci - inkontinenční pleny, plenkové kalhotky a vložky

Únik moči patří mezi velmi intimní zdravotní problém, který je nutno řešit s lékařem. Než se však vyřeší příčina pomočování, musí se pacient potýkat s nepříjemnými a nekontrolovatelnými úniky. Dočasným řešením proto mohou být nejrůznější inkontinenční pomůcky
Zobrazit celý příběh

Slavnou zpěvačku Katy Perry trápily na střední škole problémy s pomočováním

Pokud si myslíte, že hyperaktivní močový měchýř se týká pouze lidí ve středním věku, jste na velkém omylu! Únik moči může totiž pěkně potrápit i teenagery, o čemž by mohla vyprávět třeba známá a slavná zpěvačka Katy Perry.
Zobrazit celý příběh

S vnoučaty a manželem znovu chodíme na výlety

S manželem jsem se seznámila při výletní akci, který pořádal Klub českých turistů. A od té doby jsem se do přírody s mužem vydávala pokaždé, když to bylo jen trochu možné. V jednu chvíli jsem ale myslela, že pro mě tento koníček skončil…
Zobrazit celý příběh

Zeptali jsme se za vás: Chci jít k urologovi, musím mít žádanku? Mohou tampóny za záněty? A jaká je léčba botulotoxinem?

Máme pro vás další z dílů seriálu 3 otázky pro lékaře. Tentokrát jsme se paní doktorky zeptali na léčbu OAB botuloxinem, zdali je nutné mít při první návštěvě urologa žádanku od praktického lékaře a chtěli jsme znát i její názor na zánět močového měchýře kvůli hygienickým tamponům.
Zobrazit celý příběh

Netušila jsem, že ve svém mladém věku mohu mít takové problémy

Je mi 28 let a v současné době už jsem znovu plná energie. Plánuji aktivity, které jsem si musela kvůli svým zdravotním problémům odříkat.
Zobrazit celý příběh

Menopauza a inkontinence

Inkontinence, tedy samovolný únik moči, se dotýká v průběhu života až 50 % žen. Z toho jsou nejrizikovější skupinou právě ženy v klimakteriu. Proč tomu tak je a jak se inkontinenci v menopauze bránit?
Zobrazit celý příběh

Zeptali jsme se za vás: Jak vypadá první vyšetření při podezření na OAB, jaká je doporučená léčba i nejčastější věková hranice pacientů

Hyperaktivní měchýř s sebou přináší spoustu otázek, proto jsme se rozhodli, že se čas od času zeptáme naší uroložky na 3 dotazy, jejichž odpovědi vás budou určitě zajímat.
Zobrazit celý příběh